DSC_6445_1的副本.jpg

O MNIE

  • ​II nagroda i Nagroda Specjalna “THEO BIKIS IN MEMORIAM” w III Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów (Łotwa, 2014)

  • II nagroda w VII CONCORSO MUSICALE CITTÀ’ DI FILADELFIA (Włochy, 2015)

  • II nagroda w CHINY - ASEAN młodzieżowym Konkursie Pianistycznym (Chiny, 2015)

  • V nagroda w V IAC-Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym (Chiny, 2019)

  • Finalistka w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “Vietri sul Mare - Costa Amalfitan” (Włochy, 2017)

  • Finalistka w XX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “Maria Giulilei” (Włochy, 2019)

  • Finalistka w Wiedeńskim Międzynarodowym Konkursie Muzyki Klasycznej (Austria 2021)

  • Uczestnictwo w IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “María Herrero” (Hiszpania 2019)

  • Uczestnictwo w XIX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego (Polska, 2019)

XueEr brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, mistrzowskich kursach solowych i kameralnych, wśród których można wymienić: Międzynarodowy Kurs Pianistyczny w Katowicach, Międzynarodowe Forum Pianistyczne Bieszczady bez granic w Sanoku oraz Kurs Mistrzowski dla zespołów kameralnych w Gdańsku. W 2020 roku była rekomendowana przez Instytut Polski - Wydział Kultury Ambasady RP do udziału w kursie mistrzowskim prowadzonym przezprof. Katarzyn Popow-Zydroń w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Doskonaliła swoje umiejętności pod okiem znanych i cenionych profesorów takich jak: Matti Raekallio, Philipp Giusiano, Anna Malikova, Lidia Grychtołówna, Anna Górecka, Maxim Puryzhinskiy.

Uczestniczyła w wielu prestiżowych wydarzeniach muzycznych, występując zarówno jako solista jak i kameralista w Polsce, Austrii, Łotwie, Włoszech, Hiszpanii, Chinach, jej repertuar obejmuje twórczość od baroku do współczesnej muzyki narodowej.

XueEr poświęciła się międzykulturowej współpracy projektowej badając i upowszechniając kulturę chińską z perspektywy zachodniej edukacji muzycznej. W 2015 roku została zaproszona do udziału w koncercie inauguracyjnym IV Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów jako laureatka poprzedniego konkursu w Rydze, podczas którego wykonała repertuar chiński i polski. W 2019 roku wzięła udział w koncercie fortepianowym „Chiny na Palcach” w ramach I Międzynarodowego Festiwalu Sztuki zorganizowanego z okazji obchodów 70. Rocznicy proklamowania Nowych Chin w Centralnym Konserwatorium Muzyki w Pekinie. W 2021 roku jako reprezentantka studentów zagranicznych wzięła udział w koncertach: z okazji obchodów 72. Rocznicy proklamowania Nowych Chin oraz Koncert Nowego Roku w Konsulacie Generalnej Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku; Koncert Chiński Nowego Roku w Instytucie Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim. W tym samym roku współpracowała z Savchenko Gallery w ramach projektu „Usłyszeć obraz = zobaczyć dźwięk”, który odbywa się ze wsparcia i dofinansowania ze środków Miasta Gdańska w ramach programu „Małe granty 2021”. Prezentowała przemówienie i koncert na temat chińskiej kultury muzycznej.

Urodziła się w marcu 1995 roku w Chinach. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Wiesławy Skrzypek – Ronowskiej i dr hab. Piotra Kępińskiego w 2018 roku. W październiku tego samego roku została przyjęta na studia doktoranckie w klasie prof. zw. dr hab. Włodzimierza Wiesztordta w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Ukończyła studia doktoranckie w 2021 roku, obecnie przygotowuje się do obrony doktoratu.